10 جمله معروف فکر جنایت لیانید آندری یف

10 جمله معروف فکر جنایت لیانید آندری یف – تکه کتاب

Loadingذخیره در لیست علاقه‌مندی
 • 10 جمله معروف فکر جنایت لیانید آندری یف: در این مطلب 10 عدد از جملات معروف و درخشان کتاب فکر جنایت لیانید آندری یف را گلچین کرده ایم.این جملات تکه کتاب های نابی هستند از نویسندگانی بزرگ که می‌توانید به وسیله‌ی دکمه‌‌های زیر از آرشیو کاملشان دیدن کنید.

   

  متن زیبا لیانید آندری یف

   

   

  10 جمله معروف فکر جنایت لیانید آندری یف

   

  می‌خواستم او را به دست شوهری فاسد بدهم و سپس او را ترک کنم اما به جای آن او را به دست شوهری دادم که وی را دوست دارد و خودم هم کنار او ماندم. این وضع عجیب را درک می‌کنید؟ او از شوهرش عاقل‌تر بود، دوست داشت با من گفتگو کند اما پس از گفتگو با من در آغوش او می‌خفت و خوشبخت بود. (کتاب فکر جنایت – صفحه ۱۶)

   

   

   

  واقعیت و نفس عمل قتل مرا از ارتکاب به آن باز نمی‌داشت. می‌دانستم که این عمل جنایتی است که قانون برای آن مجازاتی سخت تعیین کرده است. اما مگر تمام کارهایی که ما انجام می‌دهیم تقریبا یک نوع جنایت نیست. تنها نابینایان از دیدن این حقیقت محرومند. عده‌ای که به خدا ایمان دارند در پیشگاه خداوند و عده دیگر در برابر مردم جنایت می‌کنند. امثال من نیز در مقابل نفس خود مرتکب جنایت می‌شوند. (کتاب فکر جنایت – صفحه ۲۰)

   

   

   

  حتی زندگی را به واسطه قساوت و انتقام‌جویی بی‌رحمانه و بازی‌های جذاب شیطانیش با مردم و پیش آمدهای خوفناکش دوست می‌دارم. (کتاب فکر جنایت – صفحه ۲۴)

   

   

   

  گوشه‌گیری نسبی من که علامت عقل سالمی است که ترجیح می‌دهد اوقات خود را در تنهایی و عزلت یا با خواندن کتاب بگذراند و بیهوده زمان را صرف پرگویی‌های بی‌معنی نکند می‌توانست به عنوان بیماری گریز از اجتماع و نفرت از بشر در من تلقی شود. (کتاب فکر جنایت – صفحه ۲۶)

   

   

   

  زمانی من در نظر داشتم که بر روی صحنه‌های تئاتر بازی کنم. اما این فکر احمقانه را رها کردم. تظاهری که همه بدانند تظاهر است ارزش خود را از دست می‌دهد. (کتاب فکر جنایت – صفحه ۲۹)

   

   

  جملات معروف کتاب فکر جنایت لیانید آندری یف

   

   

  جنون آتشی است که بازی با آن خطرناک است. هنگام برافروختن آتش در میان انبار باروت ممکن است بیشتر از موقعی که کوچکترین اندیشه جنون به ذهن شما برسد احساس خطر کنید. من این مطلب را می‌دانستم. می‌دانستم، می‌دانستم. اما مگر انسان شجاع از خطر ترسی دارد؟ (کتاب فکر جنایت – صفحه ۳۱)

   

   

   

  من خوابیدم و به خوابی خوش و عمیق فرو رفتم. مگر دیوانه‌ها به خواب خوش فرو می‌روند؟! (کتاب فکر جنایت – صفحه ۴۰)

   

   

   

  وقتی من ثابت می‌کنم که دیوانه‌ام شما مرا سالم و عاقل می‌پندارید. و آن گاه که ثابت می‌کنم که عاقلم مرا دیوانه می‌پندارید! (کتاب فکر جنایت – صفحه ۸۰)

   

   

  چه کسی توان این را دارد تا مرا نجات دهد؟ هیچ کس! زیرا هیچ کس از من مقتدرتر و توانمندتر نیست و من – من یگانه دشمن خویشتنم. (کتاب فکر جنایت – صفحه ۹۰)

   

   

   

  برای من دادگاه، قانون و ممنوعیت وجود ندارد بلکه هر کاری برای من مجاز است. آیا می‌توانید جهانی را در عالم مجسم کنید که در آن قوانین جاذبه وجود نداشته باشد و یا در آن بالا و پایینی نباشد و همه در آن تنها بر مبنای قانون از هوس و تصادف زندگی کنند؟ من، دکتر کرژتنسف، این جهان جدید هستم. همه چیز امکان دارد و من، دکتر کرژتنسف، این مطلب را به شما ثابت خواهم کرد. (کتاب فکر جنایت – صفحه ۹۴)

   

   

  پیشنهاد مطالعه برای علاقمندان فکر جنایت لیانید آندری یف

   

  9جمله معروف یادداشتهای شیطان لیانید آندری یف تکه کتاب

   

  12 جمله معروف شایو اوسامو دازای  تکه کتاب

   

  5 جمله معروف زوال بشری اوسامو دازای  تکه کتاب

  به مطلب امتیاز دهید!

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  The maximum upload file size: 20 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Drop file here

  chat