ونسان ونگوگ

ونسان ونگوگ

Loadingذخیره در لیست علاقه‌مندی

ونسان ونگوگ

 

ونسان ونگوگ یا وینسنت ویلم فان خوخ ،در سال ۱۸۵۳ در هلند به دنیا اومد.او یک نقاش پست امپرسیونیسم(پسادریافتگر)بود، که کارش تاثیر زیادی بر هنر قرن 20 میلادی گذاشت.ونگوگ کار های هنریش رو به عنوان طراح و نقاش،در سن 27سالگی شروع کرد.

ونسان ونگوگ 2

 

در ابتدا، کارش تحت تاثیر نقاشی های هلندی بود و از رنگ های تیره و اندوه ناک استفاده می کرد.برادرش که به خرید و فروش تابلو های نقاشی مشغول بود،باعث آشنایی ونگوگ با سبک پست امپرسیونیسم شد و این آشنایی باعث پیشرفت سریع تر ونگوگ شد.

 

ونسان ونگوگ 3

 

ونسان، عاشق نقاشی از کافه های شبانه،مناظر طبیعی، مردم طبقه ی کارگر و گل های آفتاب گردان بود.تابلو های گل آفتاب گردان، خودنگاره ها و شبهای پرستاره از کار های برجسته ی ونسانه.اون در زمانی که زندگی می کرد گمنام بود و در تمام عمرش فقط یک تابلو به نام تاکستان سرخ رو فروخت.

 

ونسان ونگوگ 4

 

ونگوگ در اواخر عمر از بیماری های روانی رنج می برد و گوش چپش رو با تیغ برید.راجب اینکه چرا ونگوگ گوشش رو برید دو تا داستان سر زبون هاست.

 

ونسان ونگوگ 5

 

داستان اول اینه که ونگوگ به دلیل ناراحتی روحی و افسردگی ای که داشته، مدتی بوده که توی گوش سمت چپش صدا هایی رو می‌شنیده ،که قابل تحمل نبوده و دست آخر ،خودش رو از شرّ گوشش راحت میکنه

 

ونسان ونگوگ 6

 

 

داستان دوم هم میگه که ونگوگ عاشق زن روسپی ای به نام راشل میشه و چون چیز‌ با ارزشی نداشته،که به اون بده ، بهش قول میده که یک هدیه ی با ارزش واسش ببره و اون هدیه ی با ارزش چیزی نبوده جر گوشش.که البته این روایت می تونه واقعی باشه ،چون راشل واقعا گوش بریده ی ونگوگ رو داشته.از اون جایی که ونگوگ در سن 37 سالگی میمیره و در سن 27 سالگی هم نقاشی رو شروع کرده ، در واقع تموم آثارش رو توی 10 سال آخر عمرش خلق می کنه، که شامل بیش از 900 نقاشی ، بیش از 1100طراحی و 10چاپ هست و مشهور ترین کار هاش مربوط می شه به دوسال آخر عمرش . ونسان در سن 37سالگی بر اثر شلیک گلوله به شکمش زخمی میشه و روز بعد هم میمیره.راجب مرگ ونگوگ،تردید وجود داره.بعضی ها میگن که خودکشی کرده، بعضیا هم میگن کشته شده.

 

 

 

 

 

 

gamer
Latest posts by admin (see all)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The maximum upload file size: 20 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Drop file here

chat