آموزش‌های ویدیویی
معنی چار اسیاب

معنی چار اسیاب

 • معنی چار اسیاب به همراه کلمات هم قافیه، و برابر پارسی آن در فرهنگ لغت دهخدا، فرهنگ لغت معین، فرهنگ فارسی عمید، دانشنامه آزاد فارسی، تلفظ چار اسیاب در گویش ها و لهجه.

   

  معنی چار اسیاب

  معنی: از توابع کوهکیلویه است.


  هم قافیه چار اسیاب

  آسیاب، بازاریاب، دروغیاب، دیریاب، ردیاب، زاویه یاب، زودیاب، کمیاب، فلز کمیاب، فلزیاب، کاریاب، کامیاب، مین یاب.


  چار اسیاب در لغت نامه دهخدا

  ( چارآسیاب ) چارآسیاب. ( اِخ ) از توابع کوهکیلویه است این بلوک طولش از لیراوی الی رودخانه خرسان تخمیناً چهل فرسخ واز باشت تا جایزان بیست و شش فرسنگ میباشد. دو رودخانه عظیم از کوه کوهکیلویه از طرف مغرب کردستان و از جانب مشرق خیرآباد و دو رودخانه کوچک یکی از ممسنی و دیگری از ماهورات که اهالی آنجا آن را کمبل مینامند ملحق به این رودخانه میشود در این بلوک یازده حمام و پانزده مسجد میباشد. ( مرآت البلدان ج 4ص 30 ).


  چار اسیاب در فرهنگ فارسی

  ( چار آسیاب ) از توابع کوهکیلویه است این بلوک طوالش از لیراوی الی رودخان. خراسان تخمینا چهل فرسخ و از باشت تا جایزان بیست و شش فرسنگ میباشد دو رودخان. عظیم از کوه کوهکیلویه از طرف مغرب کردستان و از جانب مشرق خیر آباد و دو رودخان. کوچک یکی از ممسنی و دیگری از ماهورات که اهالی آنجا آن را کمبل مینمامند ملحق باین رودخانه میشوددر این بلوک یازده حمام و پانزده مسجد میباشد .


  پیشنهاد و نظر شما برای واژه چار اسیاب

  در بخش دیدگاه، نظر خودتان را درباره‌ی این مطلب بنویسید. اگر نقصی می‌بینید، سعی کنید مطلبمان را کامل کنید. و اگر پیشنهاد تازه‌ای دارید، پیشنهادتان را اضافه کنید.


  پیشنهاد ویژه برای مطالعه

  شعر حکایت احمد شاملو
  رباعی های نیما یوشیج
  اشعار فروغ فرخزاد
  شعر چشمان یک عبور سهراب سپهری

  به مطلب امتیاز دهید!

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  Loadingذخیره در لیست علاقه‌مندی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دلیل بازگشت وجه