معنی جاثی علی رکبتی

معنی جاثی علی رکبتی

Loadingذخیره در لیست علاقه‌مندی

معنی جاثی علی رکبتی به همراه کلمات هم قافیه، و برابر پارسی آن در فرهنگ لغت دهخدا، فرهنگ لغت معین، فرهنگ فارسی عمید، دانشنامه آزاد فارسی، تلفظ جاثی علی رکبتی در گویش ها و لهجه.

 

معنی جاثی علی رکبتی

 

نام یکی از صور فلکیه.


معنی جاثی علی رکبتی در لغت نامه دهخدا

 

جاثی علی رکبتیه. [ ع َ لا رَ ب َ ت َی ْه ْ ] ( اِخ ) بر دو کنده زانو نشسته. نام صورت هفتم از صور شمالی فلکی قدماست و کواکب آن را تماثیل گویند. ( مفاتیح ). نام یکی از صور فلکیه و صورت او همچون نام اوست. ( التفهیم ).و آن بصورت مردی توهم شده که بر زانوی نشستن میخواهد، بدست راست حربه و بچپ پتکی سه سر دارد یکصد و سیزده ستاره در آن رصد کرده اند یکی از قدر دوم و نه از قدر سوم و این صورت را راقص نیز خوانند و ستاره رأس الجاثی و مرفق الجاثی در این صورت است. و منظومه شمسی هر سال 51 ثانیه فلکی به این صورت نزدیک میشود.


پیشنهاد و نظر شما برای واژه جاثی علی رکبتی

در بخش دیدگاه، نظر خودتان را درباره‌ی این مطلب بنویسید. اگر نقصی می‌بینید، سعی کنید مطلبمان را کامل کنید. و اگر پیشنهاد تازه‌ای دارید، پیشنهادتان را اضافه کنید.


پیشنهاد ویژه برای مطالعه

زن زندگی آزادی

شعر شراب و خون فروغ فرخزاد

ضمیر ناخودآگاه چیست و مدل ساختاری شخصیت

ونسان ونگوگ

 

woman 3
Latest posts by saharhsi (see all)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The maximum upload file size: 20 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Drop file here

chat